Naše Víno
... Z Velkých Bílovic
s dlouholetou rodinou tradicí
a kvalitním českým vínem.

Víno s příběhem

Snažíme se vytvářet vína s osobitým charakterem, která jsou typická pro naši oblast. Vyrábíme moderní technologií lehká, svěží a ovocná vína, některá vína zrají dlouhodobě v dřevěných sudech, část v sudech barrique. Většina vína se prodává „ ze dvora“ tzn. přímo ve sklepě, část potom ve vinotékách a hlavně v gastronomii.

Stříbrná

V této řadě tvoříme lehká, a svěží vína s nižším alkoholem. Jsou to vína na každodenní pití většinou v přívlastku kabinet.

Zlatá

Naše predikátní řada vín z vyzrálých hroznů z velkobílovických vinic. Příjemná, plná a vyvážená vína, u některých s jemným zbytkovým cukrem.

Mystery

Víno, dřevo a čas-to je vlajková loď našeho vinařství. Řada vín zrající min 12 měsíců v dubových sudech. Ryzlink rýnský a Tramín ve velkých sudech, Rulandské modré a Merlot v kombinaci malých a velkých sudů. Po celou dobu na jemných kalech s min So2. Vína která teprve časem nazrávají do své krásy

Sekty

Sekt Ella 2016 Chardonnay extra brut

Sekt Ella 2016 Chardonnay extra brut -Krásná žlutozelená nazrálá barva, dlouhodobým zráním na láhvi jsou ve vůni medové tóny prolínající se se i v chuti doplněné velmi jemnýmperlením. Název Ella je synonymem krásy a elegance jako naše dcera, po níž je sektpojmenován. Víno zrálo 60 měsíců na kalech.

Sekt Ella 2020 Chardonnay extra brut

Sekt je vyroben z odrůdy Chardonnay jako blanc de blanc- Ve vůni a v chuti je krásně svěží a ovocný s jemným perlením. Název Ella je synonymem krásy a elegance jako naše dcera, po níž je sekt pojmenován. Víno zrálo 12 měsíců na kale.

Slípka

Červená slípka

Cuvée z odrůdy Frankovka 80% a Rulandské modré 20%, které zrálo v 12 měsíců v nových a dvouletých barikových sudech.

Bílá slípka

Cuvée z odrůdy Chardonnay 85% a Rulandské šedé 15% zrající v 12 měsíců v barikových sudech na jemných kalech Elegantní plné víno ve vůni i v chuti s jemnými tony dřeva a vanilky, které se výborně kombinuje v gastronomii.

Vína pro firmy

Vína pro firmy

S Každé naše víno dokážeme opatřit vaším logem a podpořit tak váš reklamní dárek jako poděkování vašim obchodním partnerům.

Nakupujte u nás v e-shopu
E-Shop

Stříbrná

Rulandské šedé zemské

Svěží a ovocité víno ve vůni, lehké a harmonické v chuti. Víno je suché a výborně se hodí do gastronomie.

Dornfelder zemské

Červené víno z ovocnými tony ve vůni a v chuti polosuché. Vína jsous nižším obsahem kyselin a tříslovin, a je určeno na každodenní pití.

Chardonnay zemské

Víno má světle žlutou barvu. Typické aroma připomínající citrusové ovoce. Chuť je ovocná, příjemně nasládlá s delší dochutí.

Muller Thurgau kabinetní

Příjemné víno s jemně muškátovou vůní. Chuť je lehké, harmonická s nižším obsahem alkoholu.

Sauvignon kabinetní

Svěží lehké víno, v chuti šťavnaté s elegantní kyselinkou, typická je ovocná chuť broskví, angreštu.

Frizzante Rosé

Jemně perlivé víno vyrobeno z odrůd Merlot a Frankovka. Ideální společník nejen na letní teplé večery.

Frizzante Riesling

Jemně perlivé víno vyrobeno z kupáží odrůdy Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský. Ideální společník nejen na letní teplé večery.

Zweigeltrebe Rosé kabinetní

Elegantní fresh letní víno, v chuti ovocné s tony jahod s příjemnou kyselinkou, typická pro růžová vína.

Modrý Portugal kabinetní

Lehké červené víno z ovocnými tony do švestek a višní. Vína jsou s nižším obsahem kyselin a tříslovin, pro to jsou příjemně harmonická a vhodná k pití i jako mladá.

Tramín kabinetní

Víno je ve vůni i v chuti jemně kořenité typické pro odrůdu Tramín. V dochuti harmonické s lehkým zbytkovým cukrem.

Zlatá

Muškát Rumeni výběr z bobulí

Přírodně sladké víno má vyzrálou ovocnou vůni, v chuti plné a harmonické se sladkým závěrem. Víno se hodí pro slavnostní příležitosti.

Pálava pozdní sběr

Velmi oblíbená aromatická odrůda většinou se zbytkovým cukrem, ve vůni ovocité a v chuti díky svěží kyselince krásně štavnaté

Frankovka pozdní sběr

Vůně višní a bobulového ovoce je v chuti doplněná o kořenité tóny typické pro moravskou Frankovku. Část vína zrála v dřevěných sudech o objemu 500l.

Rulandské šedé pozdní sběr

Pozdní sběr-Plné, svěží a ovocité víno ve vůni i chuti, které patří mezi nejoblíbenější odrůdy posledních let a výborně se hodí v gastronomii.

Veltlínské Zelené pozdní sběr

Typická odrůda Velkých Bílovic z nejstarších vinic našeho vinařství, krásné kořenité suché víno, u něhož jsme dbali na zachování odrůdového charakteru.

Mystery

Ryzlink Rýnský pozdní sběr

V chuti výrazně ovocný, plný a strukturovaný s minerální pikantností v závěru. Víno zrálo 15 měsíců ve velkých dubových sudech na na jemných kalech jako sur lie.

Tramín výběr z hroznů

Chuť je výrazná ,kořenitá a velmi jemná. Víno zrálo 15 měsíců jako sur lie ve velkých dubových sudech, v chuti je víno plné, harmonické s dlouhým závěrem.

Merlot výběr z hroznů

Plné a harmonické červené víno se sametovou tříslovinou, které zrálo v dřevěných sudech o objemu 500l po dobu 15 měsíců. Ve vůni i v chuti je ovocné s jemnými kouřovými tony v závěru.

Rulandské Modré výběr z hroznů

Víno zrálo 15 měsíců ve dubovém sudu o objemu 500l. V chuti je víno je strukturované a harmonické, v závěru s příjemnou tříslovinou.

Veltlínské Zelené Botrytický výběr z hroznů

Víno bylo ve vinici napadeno ušlechtilou plísní a díky slunečnému podzimu krásně dozrálo do výběru z hroznů. V chuti se prolínají kořenité a medové tóny doplněné jemným zbytkovým cukrem.


Vinařství
(dodací adresa a provozovna)
Tibor Zapletal
Ke Kapličce 652
691 02, Velké Bílovice
+420 606 715 417
vinarstvi@vinozapletal.cz

GPS:
48.8597869N, 16.9071617E
N 48°51.58722', E 16°54.42970'