Naše Víno
... Z Velkých Bílovic
s dlouholetou rodinou tradicí
a kvalitním českým vínem.

Víno s příběhem

Snažíme se vytvářet vína s osobitým charakterem, která jsou typická pro naši oblast. Vyrábíme moderní technologií lehká, svěží a ovocná vína, některá vína zrají dlouhodobě v dřevěných sudech, část v sudech barrique. Většina vína se prodává „ ze dvora“ tzn. přímo ve sklepě, část potom ve vinotékách a hlavně v gastronomii.

Stříbrná

V této řadě tvoříme lehká, a svěží vína s nižším alkoholem. Jsou to vína na každodenní pití většinou v přívlastku kabinet.

Zlatá

Naše predikátní řada vín z vyzrálých hroznů z velkobílovických vinic. Příjemná, plná a vyvážená vína, u některých s jemným zbytkovým cukrem.

Mystery

Víno , dřevo a čas - to je vlajková loď našeho vinařství. Řada vín zrající min 12 měsíců v dubových sudech. Ryzlink rýnský a Tramín ve velkých sudech, Rulandské modré a Merlot v kombinaci malých a velkých sudů. Po celou dobu na jemných kalech s min So2. Vína která teprve časem nazrávají do své krásy
Nakupujte u nás v e-shopu
E-Shop

Slípka

Myšlenka Velkobílovických vinařů dala vzniknout společnému vínu – Cuveé Velká Slípka. Jen z dobrých ročníků vzniká bílé i červené cuveé pod společnou etiketou a je známkou kvality a soudržnosti místních vinařů.

Bubliny

Vyrábíme sekty tradiční metodou kvašeno v láhvi z odrůdy Chardonnay a nebo cuveé Chardonnay a Pinot Noir. Lehší, svěží sekty necháme zrát 12 až 36 měsíců na jemných kalech a nazrálé plné sekty až 60 měsíců.

Vína pro firmy

Každé naše víno dokážeme opatřit vaším logem a podpořit tak váš reklamní dárek jako poděkování vašim obchodním partnerům.

Vinařství
(dodací adresa a provozovna)
Tibor Zapletal
Ke Kapličce 652
691 02, Velké Bílovice
+420 606 715 417
vinarstvi@vinozapletal.cz

GPS:
48.8597869N, 16.9071617E
N 48°51.58722', E 16°54.42970'